Biotalouden erikoistumiskoulutuksen valtakunnallinen yhteistyöverkosto

 

Biotalouden erikoistumiskoulutus on kahdeksan ammattikorkeakoulun ja kahden yliopiston toteuttama koulutuskokonaisuus. Biotalouden erikoistumiskoulutuksen toteutuksesta vastaavat alueelliset korkeakoulujen yhteistyöverkostot. Alueelliset toteutukset tuottavat myös koko valtakunnallisen Biotalouden erikoistumiskoulutuksien yhteiseen käyttöön avoimia webinaareja.

Lisätietoja:

Etelä-Suomi

Hämeen ammattikorkeakoulu, Ilpo Pölönen, puh. 040 830 5984, ilpo.polonen(at)hamk.fi

Helsingin yliopisto, Hannu Mikkola, puh. 050 318 5489, hannu.j.mikkola(at)helsinki.fi

Yrkeshögskolan Novia, Niklas Andersson, puh. 050 559 7156, niklas.andersson(at)novia.fi

Väli-Suomi

Jyväskylän ammattikorkeakoulu, Jyrki Kataja, puh. 040 566 1034, jyrki.kataja(at)jamk.fi

Seinäjoen ammattikorkeakoulu, Kari Laasasenaho, puh. 040 680 7631, kari.laasasenaho(at)seamk.fi

Itä-Suomi

www.biotalouskoulutusitasuomi.fi

Karelia-ammattikorkeakoulu, Jarmo Mäkelä, puh. 050 563 2187, jarmo.makela(at)karelia.fi

Savonia-ammattikorkeakoulu, Harri Auvinen, puh. 044 785 6923, harri.auvinen(at)savonia.fi

Itä-Suomen yliopisto, Piritta Torssonen, puh. 050 405 8236, piritta.torssonen(at)uef.fi

Pohjois-Suomi

Oulun ammattikorkeakoulu, Tuomo Pesola, puh. 050 597 0391, tuomo.pesola(at)oamk.fi

Lapin ammattikorkeakoulu, Jussi Soppela, puh. 0400 128310, jussi.soppela(at)lapinamk.fi

Yhteistyöverkosto