Yhteistyöverkosto

Biotalouden erikoistumiskoulutuksen valtakunnallinen yhteistyöverkosto

Biotalouden erikoistumiskoulutus on kahdeksan ammattikorkeakoulun ja kahden yliopiston toteuttama koulutuskokonaisuus. Biotalouden erikoistumiskoulutuksen toteutuksesta vastaavat alueelliset korkeakoulujen yhteistyöverkostot. Alueelliset toteutukset tuottavat myös koko valtakunnallisen Biotalouden erikoistumiskoulutuksien yhteiseen käyttöön avoimia webinaareja.

 

Etelä-Suomi

Hämeen ammattikorkeakoulun logoHelsingin yliopiston logoNovia-ammattikorkeakoulun logo

Hämeen ammattikorkeakoulu, Ilpo Pölönen, puh. 040 830 5984, ilpo.polonen(at)hamk.fi
Helsingin yliopisto, Hannu Mikkola, puh. 050 318 5489, hannu.j.mikkola(at)helsinki.fi
Yrkeshögskolan Novia, Niklas Andersson, puh. 050 559 7156, niklas.andersson(at)novia.fi

 

Väli-Suomi

Jyväskylän ammattikorkeakoulun logo Seinäjoen ammattikorkeakoulun logo

Jyväskylän ammattikorkeakoulu, Jyrki Kataja, puh. 040 566 1034, jyrki.kataja(at)jamk.fi
Seinäjoen ammattikorkeakoulu, Kari Laasasenaho, puh. 040 680 7631, kari.laasasenaho(at)seamk.fi

 

Itä-Suomi

Itä-Suomen Biotalouden erikoistumiskoulutuksen logo Karelia-ammattikorkeakoulun logo Savonia-ammattikorkeakoulun logo Itä-Suomen yliopiston logo

   
Karelia-ammattikorkeakoulu, Jarmo Mäkelä, puh. 050 563 2187, jarmo.makela(at)karelia.fi
Savonia-ammattikorkeakoulu, Harri Auvinen, puh. 044 785 6923, harri.auvinen(at)savonia.fi
Itä-Suomen yliopisto, Laura Tomppo, puh. 040 355 2541, laura.tomppo(at)uef.fi

 

Pohjois-Suomi

Oulun ammattikorkeakoulun logoLapin ammattikorkeakoulun logo

Oulun ammattikorkeakoulu, Mikko Aalto, puh. 050 331 4665, mikko.aalto(at)oamk.fi
Lapin ammattikorkeakoulu, Jussi Soppela, puh. 0400 128 301, jussi.soppela(at)lapinamk.fi